Beslenme Anlayışımız

Özel Limon Anaokulunda yemeklerimiz deneyimli aşçımız tarafından titizlikle hazırlanmaktadır. Aşçımızın gerekli sağlık tahlilleri rutin olarak yapılmaktadır. Çocuklarımızın sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için Beslenme Uzmanı tarafından kontrol edilen aylık yemek listemiz ayın başında velilerimize ulaştırılmaktadır. Yemek listemiz mevsim sebzeleri ve meyveleri dikkate alınarak oluşturulur.

Okulumuzda kızartma, salam, sucuk, meyve suyu, asitli içecekler ve hazır reçeller vb. ürünler kesinlikle kullanılmamaktadır. Yoğurdumuzu kendimiz yapar, reçellerimiz de meyve zamanlarında okul aşçımız ve çocuklarımız tarafından yapılmaktadır.

Şeker kullanılması gereken yiyeceklerde ise şeker yerine pekmez veya keçiboynuzu tozu kullanılmaktadır.

Ayrıca sadece mevsim sebzesi-meyveleri kullanılmaktadır. Örneğin kış mevsiminde salatalarımız domates, salatalık yerine havuç, turp gibi kış sebzeleri ile yapılmaktadır. Aynı şekilde meyve seçimlerinde de mevsimin meyveleri tercih edilmektedir. Çocuklar haftada birkaç gün mutfak faaliyeti yaparlar. O gün okulda ikindi kahvaltısında yenilecek yiyeceği çocuklarımız hazırlamaktadır. Anaokulumuzda kullandığımız bardaklar, tabaklar, kaseler ve sürahilerin tamamı plastik yerine cam veya seramiktir.